Zamów catering na komunię i nie martw się o menu!

Twoje dziecko idzie do komunii? Masz już wszystko dopięte na ostatni guzik, ale pozostało przygotować dania na komunię? Nie masz żadnych pomysłów i nie wiesz od czego zacząć? Spokojnie, znamy rozwiązanie Twoich problemów. Jest bardzo proste – zamów catering komunijny. Nie wierzysz, że to dobry pomysł? Przekonaj się, że warto!

Dlaczego warto zamówić catering na komunię?

Przyjęcia po uroczystości Komunii Świętej jeszcze kilka lat temu były najczęściej organizowane w prywatnych domach. Teraz coraz częściej decydujemy się na wynajęcie sali, w której spokojnie pomieści się cała rodzina, i skorzystanie z cateringu na komunię. Jakie są zalety tego rozwiązania:

 • możemy skupić uwagę na dziecku przystępującym do Komunii Świętej;
 • profesjonalna obsługa – więcej czasu dla rodziny i gości;
 • dobrze skomponowane menu – uniknięcie przykrych komentarzy i porównań.

Możemy się poświęcić rodzinie, w szczególności dziecku, które ma prawo się stresować przed tym ważnym dniem. Ponad to niezależnie od tego czy decydujemy się na organizację komunii w domu czy w restauracji często korzystamy z cateringu, by w profesjonalny sposób wszyscy zaproszeni zostali obsłużeni. Niestety, potknięcia zdarzają się każdemu, więc jeśli nie chcemy słuchać niemiłych uwag to powinniśmy zadbać o perfekcyjny catering. To jest tylko kilka zalet wynikających z zamówienia cateringu komunijnego. Wiecej o tym rozwiązaniu możesz przeczytać tutaj.

Jak skomponować idealne menu na komunię?

Uroczystość Pierwszej Komunii wymaga odpowiedniej oprawy. Dobrze przygotowane przyjęcie komunijne nie odbędzie się bez odpowiednio ułożonego jadłospisu. Dania na komunię powinny być lekkie, a zarazem sycące. Powinniśmy zapewnić odpowiedni poczęstunek nawet dla najbardziej wymagających gości. Jest na to kilka prostych sposobów:

 • podawaj posiłki przez cały dzień – najważniejszy jest obiad, ale pamiętaj też o zupach, przystawkach i deserach;
 • skróć czas oczekiwania na obiad – podaj gościom przekąski;
 • obiad powinien składać się z dwóch dań – zupy i drugiego dania, najlepiej mięsnego;
 • podaj deser – może to być ciasto, ale też lody, słodki poczestunek z galaretką itp.;
 • urozmaić menu komunijne – doskonałym uzupełnieniem są sałatki, owoce, zimne przekąski.

Warto też o zdanie zapytać naszą pocieszę. Przecież to ono tego dnia jest najważniejsze! Pamiętaj też o różnorodności potraw, które znajdą się w Twoim menu na komunię – szczególnie jeśli przewidujesz dużą ilość gości. W przeciwnym wypadku możesz dopasować się do upodobań kulinarnych najbliższych. Jeżeli jednak nie masz pomysłu na to, co przygotować, to warto zwrócić się o pomoc do profesjonalistów. Firmy cateringowe mają szeroki wachlarz ofert, w tym menu komunijne, więc na pewno uda Ci się wybrać najlepsze potrawy, które zaspokoją podniebienia wszystkich!

Jaki wybrać catering na komunię?

Przede wszystkim powinna to być sprawdzona firma. Idealne cechy cateringu komunijnego to:

 • doświadczenie w obsłudze tego typu uroczystości;
 • indywidualne podejście do zamówienia;
 • serwowanie dobrych, świeżych i zdrowych dań.

Jedną z takich firm, która oferuje catering na komunię jest Gold – firma cateringowa z Warszawy. Praca z nimi to przyjemność! Mają długoletnie doświadczenie w pomocy przy organizacji Komunii. Posiadają duży wybór dań, które można dowolnie komponować. Podchodzą zawsze w sposób profesjonalny i indywidualny do organizacji całego przedsięwzięcia. Dania na komunię oraz inne imprezy okolicznościowe są przygotowane z najlepszych i świeżych produktów. Ponad to są zdrowe, sycące i przede wszystkim – smaczne. Zatem nie zwlekaj i już dziś zadbaj o menu komunijne swojego dziecka! Więcej o firmie możesz dowiedzieć się na gold-catering.pl Od teraz wyprawianie imprezy rodzinnej będzie o wiele przyjemniejsze!