Wybierz najlepsze menu na chrzciny!

Szykujesz chrzciny? Chcesz by ta ważna uroczystość zapadła na długo w pamięć? Zastanawiasz się nad tym gdzie je zrobić? Nie masz pojęcia jakie menu na chrzciny wybrać? Znamy odpowiedź na te pytania. Wystarczy, że zamówisz catering na chrzciny! Nie wierzysz, że takie proste rozwiązanie może Ci pomóc? Przekonaj się, że to możliwe!

Poznaj zalety zamówienia cateringu na chrzciny!

Chrzciny to pierwsze i jedne z najważniejszych wydarzeń w życiu każdej osoby wierzącej.  Zgodnie z polską tradycją na uroczystość chrzcin zapraszana była cała rodzina i serwowany był wystawny obiad. Dziś trochę się od tego odchodzi, a większość z nas wybiera świętowanie w kameralnym gronie. Niemniej jednak dalej zależy nam, by ta uroczystość była jak najlepiej przygotowana. Jednym z głównych elementów jest jedzenie. Jeśli nie jesteś najlepszą kucharką, to wybór potraw na chrzciny może przyspożyć Ci problemu. Dlatego warto zainwestować w firmę cateringową, która przygotuje dania na chrzciny. Jakie są zalety tego rozwiązania:

 • oszczędność czasu – możesz go poświęcić dziecku i najbliższym;
 • gotowanie – nie musisz całych dni i nocy spędzać w kuchni;
 • obsługa – bardzo często w ofertach znajduje się możliwość obsługi gości;
 • sprzątanie – robi to za Ciebie obsługa;
 • wybór menu na chrzciny – w tej trudnej decyzji pomaga specjalista, który ma doświadczenie w przygotowywaniu potraw na tego typu imprezy rodzinne.

Jeśli decydujesz się na zorganizowanie chrzcin w restauracji to pamiętaj, by zarezerwować lokal minimum na 2 miesiące przed planowanym wydarzeniem. Poza tym powinien być on przystosowany na tyle, byś mogła spokojnie przewinąć czy ułożyć do snu swoje dziecko.

Jakie menu na chrzciny?

Generalnie menu na chrzest nie różni się od tego, jakie serwujemy z innych okazji. Powinno składać się z przystawek, dania głównego, czyli zupy plus drugiego dania oraz deseru. Dobrze sprawdzają się dania z tradycyjnej polskiej kuchni. Do najczęściej serwowanych podczas potraw podczas chrzcin należą:

 • rosół z gałeczkami mięsa;
 • zrazy;
 • sałatka jarzynowa i talerz swojskich wędlin.

Jako dodatek zawsze sprawdzają się ziemniaki lub nieco bardziej pracochłonne kluski śląskie czy kopytka. Podczas przyjęcia na stole nie powinien raczej pojawić się alkohol. Od jakiegoś czasu cieszą się popularnością przyjęcia z bufetem zimnych przekąsek oraz słodkim poczęstunkiem. Wbrew pozorom to doskonałe rozwiązanie. Umożliwia bowiem swobodne przemieszczanie się gości, prowadzenie swobodnej rozmowy z każdym z zaproszonych gości. Przede wszystkim pozwala na uczestniczenie w przyjęciu ochrzczonego dziecka. Jeśli na chrzest przyjeżdża rodzina i znajomi z pociechami, spróbuj tak zaplanować menu, żeby nie musieć dla nich gotować oddzielnie. Sprawdzona zupa to pomidorowa z kluseczkami – większość dzieci za nią przepada. Takim samym strzałem w dziesiątkę są… naleśniki. Lubią je zarówno dzieci, jak i dorośli. Najlepiej przygotować te potrawy, z których słynie twoja kuchnia i wiesz, że na pewno ci się udadzą. Jednak zapracowani rodzice często nie mają czasu i sił na całodniowe gotowanie. W tym wypadku najlepiej jest zamówić catering na chrzciny, który zrobi wszystko za nas. Więcej o daniach na chrzciny dowiesz się tu.

Jaką wybrać firmę cateringową na chrzciny?

Chciałoby się odpowiedzieć na to pytanie – najlepszą. Jakie cechy powinien mieć wymarzony catering, który zamawiamy:

 • uwzględnianie indywidualnych potrzeb klientów;
 • szeroki wybór dań na chrzciny z możliwością modyfikacji;
 • doświadczenie w obsłudze uroczystości rodzinnych;
 • serwować świeże, zdrowe i smaczne dania.

Te wszystkie cechy posiada Gold – firma cateringowa z Warszawy. Zawsze wychodzą naprzeciw potrzebom klientów. Z uwagą słuchają wszystkich uwag oraz podchodzą indywidualnie do każdego zamówienia. Ponad to Gold Catering ma duże doświadczenie w pomocy przy tego typu imprezach. Poza tym dania serwowane podczas chrzcin (i nie tylko!) są zawsze świeże, ciepłe i przede wszystkim – przepyszne. Więcej o firmie możesz przeczytać na stronie internetowej gold-catering.pl  Od teraz organizacja chrzcin będzie o wiele prostsza!