Chcesz zorganizować imprezę firmową, ale nie masz zbyt dużo miejsca? Jest na to prosty i niebanalny sposób – standing party z koktajlowym finger barem! Co to jest i z czym to się je – wyjaśnimy Ci poniżej.

Dlaczego standing party, a nie restauracja?

Imprezy firmowe to prosty i przyjemny sposób na zapoznanie się ze współpracownikami, zacieśnienie znajomości i budowanie relacji czy to z szefem, czy z podwładnymi. Jednak wymagają od pracodawców pewnego zaangażowania i oczywiście pieniędzy. Gdy twoja firma dopiero się rozwija i nie posiada jeszcze funduszy na rezerwację w eleganckiej restauracji, to rozwiązaniem może być impreza koktajlowa tzw. standing party. W czym taka impreza jest lepsza od tej w restauracji? Oto kilka powodów:

   • organizujemy imprezę u siebie w firmie;
   • oszczędzamy pieniądze;
   • większa swoboda – nie musimy siedzieć przy stole;
   • nie potrzebujemy sztućców.

Standing party staje się coraz popularniejsze wśród firm, bo to prosty sposób na udaną imprezę firmową. Taka forma wydarzenia jest zdecydowanie wygodniejsza i ciekawsza. Urządzamy salę po swojemu, goście nie muszą zajmować miejsc przy stole i znajdują się w miejscu, które dobrze znają. Natomiast firma cateringowa dostarcza nam jeden bar z przystawkami do wyboru i problem układania menu z głowy! Poza tym, kto nie marzy o imprezie w swoim miejscu pracy?

Co można znaleźć w finger barze?

Choć nazwa może zaskakiwać i kojarzyć się z zupełnie czymś innym, to pod hasłem finger bar kryje się elegancki i prosty stół z przystawkami i przekąskami na tzw. jeden kęs, czyli takimi, do których nie potrzebujemy żadnych widelców czy noży. Mamy więc i oszczędność miejsca, i wygodę. Cechami takiego baru są przede wszystkim uniwersalność i różnorodność. Każdy znajdzie w nim coś dla siebie i nie ma problemu, że komuś jakieś danie nie posmakuje.

Jakie przekąski można w nim znaleźć? Poniżej kilka przykładów:

   • koreczki, kanapeczki, warzywa i owoce nakłuwane na wykałaczki;
   • małe desery, ciasta i ciasteczka;
   • słone lub słodkie przekąski typu orzechy lub rodzynki;
   • produkty dietetyczne, wegetariańskie i wegańskie.

Tak naprawdę możliwości jest wiele, bo każdy sam, wedle swoich upodobań, komponuje i zestawia składniki, tworząc unikalne i niepowtarzalne potrawy. Trzeba też zaznaczyć, że produkty serwowane na tego typu barach są zawsze świeże i pełnowartościowe, dlatego też nie ma obawy przed ewentualnymi chorobami. Finger bary wyróżnia także ich wygląd. Przeważnie jest to schludnie i elegancko udekorowany stół, który nie zajmuje wiele miejsca. To od naszej własnej inwencji twórczej zależy, gdzie go postawimy, a także jakimi akcesoriami się posłużymy. Więcej na temat wystroju finger baru można przeczytać pod adresem: http://gold-catering.pl/catering-koktailowy-finger-food/. Jest jeszcze jedna zaleta, o której warto wspomnieć – spóźnialscy nie przegapią już serwowania głównego dania, bo jedzenia na pewno starczy dla wszystkich!

Jeśli finger bar, to catering, ale jaką firmę wybrać?

Jeśli już zdecydowaliśmy się na imprezę firmową w stylu standing party z finger barem, to dobrze znaleźć firmę cateringową, która w swojej ofercie posiada tego typu catering koktajlowy. Różne firmy oferują różne zestawienia przekąsek w finger barze i sami możemy ustalić menu, zaznaczając jakich produktów nie chcemy na naszym stole. Jednak jeśli zależy nam na ładnym wyglądzie i schludnej konstrukcji, powinniśmy zdecydować się na taką formę podania, jakie proponuje firma. Oczywiście firma cateringowa powinna z łatwością i bez żadnych problemów spełnić nasze prośby i dostosować zamówienie do naszych warunków. Dobrze jest poszukać tych najlepszych dostępnych w naszej okolicy. Nie warto wynajdywać firm z odległych miast, bo liczy się świeżość produktów i szybkość dowozu. Jedną z firm, która w swej ofercie posiada catering koktajlowy, jest warszawska firma cateringowa Gold Catering. Oferuje ona wiele usług, obsługując różnorodne uroczystości, począwszy od imprez rodzinnych, kończąc na tych firmowych. Firma gwarantuje najwyższą jakość produktów i potraw, które przygotowują doświadczeni kucharze oraz profesjonalne i indywidualne podejście do klientów. Więcej o ofercie cateringowej firmy Gold Catering można przeczytać na stronie http://gold-catering.pl/