Przyjęcie z okazji przejścia na emeryturę

Odejście na emeryturę to świetny powód do świętowania. Zwłaszcza, jeśli w danym miejscu pracy przepracowało się kilkanaście lub kilkadziesiąt lat. Dobrym zwyczajem jest, aby podziękować współpracownikom za wszystkie chwile spędzone razem w trakcie kariery zawodowej.

Bufet szwedzki na zimno

Jeżeli chodzi o świętowanie w pracy dobrym rozwiązaniem może być catering. Kanapki przygotowane w fantazyjny sposób z pewnością zwrócą uwagę koleżanek i kolegów, którzy będą chcieli skorzystać z przerwy czy napić się kawy pomieszczeniu socjalnym. Oprócz popularnych kanapek, dobrym rozwiązaniem mogą być małe przekąski. Kruche babeczki na słono, sakiewki wypełnione serem lub mini tortille sprawdzą się zwłaszcza, jeśli świętowanie będzie ograniczone do krótkiego standing party w trakcie przerwy. Wśród popularnych dań są także koreczki, miniaturowe tartaletki czy sałatki warzywne. Z uwagi na fakt, że potrawy będą zjadane w miejscu pracy, lepiej powstrzymać się od wyboru dań z bardzo aromatycznymi składnikami. Należą do nich ryby czy cebula. Najlepszym rozwiązaniem jest wybór różnorodnych przekąsek. Dzięki temu jest większe prawdopodobieństwo, że trafi się w gusta kulinarne osób, które nie zawsze zna się z tej właśnie strony.

catering kanapki

Serwowanie gorących dań

A może warto zorganizować bardziej wystawną uroczystość? Jeżeli tylko pozwala na to miejsce w pracy, jest to dobre rozwiązanie. W trakcie świętowania, mile widziane jest zaserwowanie dań na gorąco oraz na zimno. Mogą to być specjały kuchni polskiej, takie jak żurek z białą kiełbasą czy polędwiczki wieprzowe. Podane w specjalnych pojemnikach używanych w gastronomii, nie stracą swoich walorów smakowych.

Impreza w plenerze

Jeśli odejście na emeryturę ma odbyć się latem, dobrze jest wykorzystać te korzystne warunki pogodowe. Wystarczy niewielki ogródek przy firmie albo dostęp do działki. O smaczne kąski podczas biesiady zadba firma serwująca catering. Grill może być prawdziwą ucztą dla podniebienia! Fanom klasyki można zaserwować karkówkę czy kiełbasę wiejską. Ci, którzy nie spożywają mięsa będą również zadowoleni: w trakcie uroczystości mogą zjeść oscypka z żurawiną czy warzywne szaszłyki.

Odchodząc na emeryturę należy uczcić zbudowane przez ten czas relacje. Smaczne jedzenie jest pod tym względem najlepszym sposobem na wyrażenie wdzięczności. Dzięki zamówieniu usługi cateringowej będzie można w pełni oddać się świętowaniu, zamiast martwić się o zakupy czy menu. Jedno jest pewne: tak pyszny poczęstunek będzie wspominany przez koleżanki i kolegów z pracy jeszcze przez długi czas!