Pomysły na imprezę plenerową

Jest ciepło, słonecznie i zielono! Dobrze wykorzystać ładną pogodę na zorganizowanie ważnej uroczystości w ogrodzie lub innym plenerze. Jak się do tego zabrać, na co zwrócić uwagę? Już śpieszymy z odpowiedzią.

Wybór i przygotowanie miejsca na imprezę

Praktycznie każdą imprezę, ważną uroczystość można zorganizować w plenerze – ogród, działka, skwer czy park. W plenerze idealnie będzie urządzić imprezy okolicznościowe, jak urodziny, komunię, chrzciny, ślub czy inną ważną uroczystość, a także imprezy firmowe czy rodzinne. Niezależnie jednak od typu imprezy miejsce, które wybierzemy, powinno pozwolić nam swobodną organizację i przemieszczanie się w trakcie przyjęcia. Warto więc wybierać takie miejsca, które będą przestronne, ale i ocienione, i odosobnione. Prywatność na przyjęciu to kluczowa sprawa. W przypadku braku takich możliwości, bo dysponujemy tylko przydomowym ogrodem, a wokół jesteśmy otoczeniem sąsiadami, warto uprzedzić ich wcześniej o planowanej imprezie. Rozplanujmy też ustawienie stołów czy krzeseł, sprawdzając przy tym wyrównanie terenu. Jeśli jesteśmy już przy stołach, to dobrze jest też pomyśleć o wcześniejszym przyrządzeniu potraw lub zamówieniu cateringu, który odejmie nam pracy. Firma Gold Catering proponuje na przykład ciekawe rozwiązania dla imprez okolicznościowych, o których przeczytać można na ich stronie.

Dekoracje

Zazwyczaj dekorowanie przyjęcia ogranicza się tylko do balonów, serpentyn lub kwiatów. To bardzo typowe i częste sposoby na przyozdobienie miejsca, w którym urządzamy imprezę. Warto jednak pomyśleć nad bardziej oryginalnym wystrojem. Szczególnie jeśli wyprawiamy jubileusz lub organizujemy wesele. Oczywiście plener nie pozwala na zastosowanie wszystkich rozwiązań, które spotkać można w sali pod dachem. W tym wypadku idealnie sprawdzą się własne pomysły. My podpowiemy tu kilka:

  • tradycyjne balony, zamiast przywiązywać i wieszać, można też wypuścić w powietrze w celach czysto rozrywkowych;
  • z kwiatów można skomponować bukiety lub wianki i podarować gościom;
  • oświetleniem mogą być kolorowe lampki lub lampiony i słoiczki ze świeczkami.

Ładnie wyglądać będą też wszelkie szarfy i materiały porozwieszane na drzewach czy krzakach. Takie dekoracje możemy bez problemu zrobić sami.

Jedzenie

Smaczne dania i poczęstunek to podstawa udanej imprezy, dlatego warto tutaj lepiej się przygotować. Sprawą potraw możemy zająć się sami lub zlecić ich przyrządzenie firmie cateringowej. My polecamy zdecydowanie to drugie rozwiązanie, bo to najlepszy sposób, by móc cieszyć się przyjęciem i zaoszczędzić czas na przygotowanie miejsca. Każda firma cateringowa zapewnia zróżnicowane menu, ale firma Gold proponuje też menu specjalne i dedykowane. Dopasowane potrawy dla każdego gościa to przecież ważna kwestia na przyjęciu – nikt nie chce popsuć komuś imprezy niesmacznym jedzeniem. Poza daniami głównymi warto pomyśleć o licznych przekąskach – słonych czy słodkich, które na świeżym powietrzu będzie można jeść ze smakiem. Istotną sprawą, na którą trzeba zwrócić uwagę i jej dopilnować, jest też to, czy żaden z gości nie jest uczulony na coś, bo kto chciałby zawozić swoich gości do szpitala? Dobrym rozwiązaniem będzie też zamówienie potraw zarówno mięsnych, jak i wegetariańskich. Jeśli nie mamy pomysłu na własne menu, to możemy skorzystać z propozycji firmy cateringowej, na przykład firmy Gold, działającej na terenie Warszawy i okolic. Więcej informacji o menu i dostawie można znaleźć na stronie gold-catering.pl.