Organizujesz wernisaż? Zamów finger food na wystawę!

Pracujesz w galerii sztuki i pracujesz nad wernisażem? Chcesz jak najlepiej wypaść przed artystą oraz wszystkimi zaproszonymi osobami? Nie od dziś wiadomo, że najedzony gość to szczęśliwy gość! Zatem należy wszystkich ugościć najlepszymi daniami. Nie masz pomysłu? Wystarczy, że zamówisz catering na przyjęcie! Nie widzisz w tym sensu? Przekonaj się sama, że warto!

Plusy zamówienia cateringu na przyjęcie

Zazwyczaj gdy idziemy na wernisaż to króluje wino i ciastka z pobliskiego sklepu. Nie jest to zbyt miły widok. Taka szczególna impreza okolicznościowa jaką jest wernisaż potrzebuje szczególnej oprawy. Jest nią nie tylko atmosfera, dzieła sztuki, ale też dania, którymi częstujemy gości na przyjęciu. Jeżeli nie potrafisz gotować, to daj szansę profesjonalistom – zamów catering. Dlaczego warto:

 • oszczędność czasu – masz go wtedy więcej, by dopiąć wszystkie formalności związane z organizacją wystawy;
 • uniknięcie przykrych komentarzy – niestety, ludzie często oceniają imprezy okolicznościowe przez pryzmat potraw;
 • obsługa gości – firmy cateringowe mają często w ofertach obsługę całego wydarzenia przez wykwalifikowanych kelnerów.

Możesz się poświęcić pracy, nie musisz gotować. Ponad to nie masz co się martwić o zastawę – firmy cateringowe wszystko zapewniają. Podobnie ma się sprawa ze sprzątaniem. Nie będziesz musiała spędzać długich godzin na szorowaniu talerzy. Poza tym masz też pewność, że zostaną zaspokojone podniebienia nawet największych smakoszy.

Menu – wybierz finger food!

Na wernisażach w większości przypadków królują przekąski. Ma to swoje zastosowanie praktyczne – najczęściej nie ma miejsca, by usiąść i zjeść pełne danie, więc podaje się finger food. Co to jest? Są to malutkie przystawki, które można wziąć w palce na tzw. jeden kęs. Idealnie sprawdzają się do jedzenia na zimno. Są świetnym uzupełnienim koktajlowego menu, które jest charakterystyczne dla wernisażu. Dlaczego? Mogą zaskakiwać wyglądem! A jak wiadomo – przy takich artystycznych imprezach okolicznościowych jest to nawet wielce wskazane. Poza tym od niedawna rozróżnia się takie pojęcie jak food art! Jakie są zalety zamówienia finger food:

 • nie potrzeba sztućców by je zjeść;
 • mają wyjątkowe walory estetyczne;
 • mogą być podawane zarówno na ciepło, jak i na zimno;
 • idealnie nadają się jako przekąska dla tych, których ominęła część oficjalna;
 • są wykonywane z najświeższych produktów.

Finger food mają formy kanapeczek, koreczków, przekąsek, ale też malutkich pierożków czy warzyw, które są nadziewane z dodatkami na wykałaczki. Mogą to też być maleńkie babeczki.  Idealne rozwiązanie dla imprez typu standing party, czyli m.in. otwarcia wystaw. Więcej o daniach na imprezy okolicznościowe i o finger food przeczytasz tu.

Jaki wybrać catering na imprezy okolicznościowe?

Jeśli Bóg poskąpił Ci talentów kulinarnych, to lepiej byś powierzyła skomponowanie menu profesjonalistom. Przy ogromie firm cateringowych na rynku gastronomicznym, wybór tej spełniającej nasze wymagania może być trudny. Cechy idealnego cateringu na imprezę okolicznościową to:

 • możliwość komplikacji dań w ofercie;
 • szeroki wachlarz potraw do wyboru;
 • doświadczenie w obsłudze podobnych imprez (wystaw, wernisaży);
 • dania przygotowywane z najlepszych produktów;
 • świeżość produktów.

Zamawiając catering na przyjęcie możesz być pewna, że jedna firma na 100% spełni wszystkie Twoje wymagania. Jest to firma cateringowa z Warszawy – Gold Catering. Mają wieloletnie doświadczenie w obsłudze imprez okolicznościowych. Karta dań na przyjęcie nie ma końca, poza tym można kompilować ze sobą różne potrawy. Jest to firma, która dba o swoich klientów i zależy jej, by byli zadowoleni. Dlatego produkty, z których przyrzadzane są dania są zawsze świeże, zdrowe, a same potrawy są przepyszne. Finger food w ich wykonaniu to małe dzieła sztuki, więc idealnie się sprawdzą na wernisażu! Więcej o tej firmie cateringowej możesz się dowiedzieć z ich strony internetowej – gold-catering.pl Już dziś postaraj się, by wernisaż był niezapomniany i zadbaj o podniebienia swoich gości!