finger food

Obsługa imprez kameralnych i wielkich wydarzeń, czyli catering na każdą okazję!

W czasie większości eventów i imprez okolicznościowych catering ma ogromne znaczenie. To jakie menu będzie na imprezie zależy przede wszystkim od jej charakteru. Podpowiadamy co jest teraz na topie jeśli chodzi o catering na małych i dużych imprezach.

Przekąski typu finger food

Lekkie przekąski typu finger food, a więc takie, które nie wymagają zasiadania do stołu i które je się bez użycia sztućców lecz palcami sprawdzają się na każdej imprezie. Zarówno małych kameralnych imprez, aż po duże bankiety. Takie przekąski na jeden kęs są małymi dziełami sztuki i stanowią ozdobę stołu, mogą przybierać różne formy np. babeczek, roladek, kanapeczek, koreczków, a do tego mogą być podawane na słodko i wytrawnie. Takie przekąski mogą być podawane na łyżkach, spięte wykałaczką lub być wyłożone na pięknych tacach.

Szwedzki stół

Jedną z najlepszych form, która doskonale sprawdza się na niemal wszystkich imprezach są szwedzkie stoły z przystawkami, sałatkami, zimnymi i ciepłymi zakąskami. W ten sposób każdy może komponować własny posiłek według indywidualnych upodobań. W dodatku taka forma jest świetna na oficjalnych spotkaniach, ponieważ nie ogranicza jej uczestników koniecznością siedzenia za stołem przez większą część imprezy. Można więc swobodnie rozmawiać i nawiązywać kontakty ze wszystkimi uczestnikami wydarzenia.

Dania z mięs i ryb

Na każdej imprezie nie powinno zabraknąć także dań głównych podawanych na ciepło. Najlepsze będą dania z mięs i ryb, chociaż doskonale sprawdzają się też owoce morza. Ważne aby goście mieli kilka wariantów do wyboru.

Fontanna czekolady

Atrakcją wielu bankietów i imprez jest fontanna czekoladowa. Taka fontanna ma przede wszystkim fantastyczny wygląd i stanowi ozdobę stołu. Do tego pięknie wyglądają półmiski z całą feerią różnokolorowych owoców, które można maczać w czekoladzie. Jest to przekąska słodka i jednocześnie lekka.

Candy bar

Coraz częściej na imprezach pojawia się też profesjonalny candy bar. Jest to fajna atrakcja, którą lubią zarówno dzieci jak i dorośli. Piękne ciasteczka, muffinki, babeczki, kolorowe cukierki i landrynki, słodkie czekoladki razem tworzą wspaniałe dzieło sztuki. Oferta firm cateringowych pozwala na wybranie słodyczy w takich kolorach, jakie pasują do charakteru imprezy. Stół ze słodyczami może być więc wykonany w dowolnych barwach.

Oczywiście pomysłów na oryginalne formy i zakres menu jest znacznie szerszy – można zorganizować staropolski stół z tradycyjnymi przekąskami, można stworzyć piękne owocowe rzeźby. Dobrym pomysłem jest także wynajęcie baristy albo profesjonalnych barmanów, którzy będą robić kolorowe drinki. A organizując imprezę w plenerze można wynająć mobilną grillo-wędzarnię. Wybór zależy przede wszystkim od charakteru wydarzenia.