Niezapomniane chwile podczas spotkań integracyjnych w firmie, czyli dlaczego warto je organizować?

Jedzenie jest jedną z podstawowych potrzeb człowieka. Gdy jesteśmy najedzeni, nie tylko nasz organizm funkcjonuje prawidłowo, ale także nasze samopoczucie staje się znacznie lepsze.
Poza jedzeniem, warto jednak zadbać też o inne przyjemności. Wśród nich, z całą pewnością, znajdują się towarzyskie spotkania i spotkania firmowe. Dlaczego warto organizować firmowe spotkania integracyjne?

Powód pierwszy

W pracy spędzamy zwykle znaczną część naszego dnia. 8h przez 5 dni w tygodniu stanowi prawie 24% całego naszego czasu. Dobrze więc by było, gdybyśmy w większym stopniu poznali swoich współpracowników nawet, jeśli nie siedzą przy sąsiednim biurku.
Do zacieśniania kontaktów i nawiązywania relacji w ramach firmy, doskonale sprawdza się firmowa kuchnia lub pomieszczenia, w których można spędzić przerwę. Jednak takie spotkania to zwykle wymiana kilku szybkich zdań i powrót do pracy, bowiem przerwy są ograniczone, a terminy zadań bywają napięte. Żeby nie rezygnować z bliższego, wzajemnego poznawania się współpracowników, warto rozważyć regularną organizację imprez integracyjnych.

Nie tylko wyjazdowo

Kto powiedział, że jak integracja, to koniecznie poza miastem, wyjazdowa? Spotkania integracyjne, podczas których można zjeść smaczny posiłek dzięki zamówionemu cateringowi oraz porozmawiać o innych, niż służbowe tematach, może z powodzeniem odbyć się na terenie biura. Wystarczy, jeśli po skończonej pracy zamówiony zostanie catering, który zapewni posiłki i napoje, nieco przesunięte biurka – lub nawet nie, jeśli dysponujesz większą przestrzenią – i spotkanie integracyjne gotowe.
Taka odskocznia przydaje się raz na jakiś czas każdemu. Spotkania integracyjne zdecydowanie poprawiają relacje pomiędzy współpracownikami, pozwalają na bliższe poznanie się, porozmawianie w przyjemnej, luźnej i niezobowiązującej atmosferze. To wszystko ma później wymierne przełożenie na realizację zadań.
W końcu – w dobrej atmosferze wszystko idzie znacznie lepiej.