Jubileusz – wybierz menu na imprezę rodzinną

Twoi rodzice odnawiają przysięgę ślubną? Dziadkowie będą świętować pięćdziesiątą rocznicę ślubu? A może ciocia ma imieniny lub urodziny? Takie ważne uroczystości rodzinne i jubileusze potrzebują szczególnej oprawy. I nie jest to tylko miła atmosfera, muzyka, goście, ale też jedzenie. Nie masz pomysłu na potrawy na imprezę rodzinną? Zamów catering! Przekonaj się, jakie to łatwe!

Dlaczego warto zamówić catering na jubileusz?

Jubileusz to zazwyczaj okrągła rocznica jakiegoś wydarzenia. Jubileuszu może dotyczyć różnych sfer życia. Mogą to być urodziny, imieniny, działalności zawodowej, rocznica ślubu. Wówczas – jak nakazuje tradycja – należy taki jubileusz odpowiednio uczcić.  Podczas przygotowywania święta warto zadbać o odpowiednie przyjęcie gości i przygotowanie dobrego poczęstunku. Jeśli nigdy nie byłaś dobra w gotowaniu, to powinnaś zaufać profesjonalistom, którzy wybiorą i przygotują za Ciebie dania na to szczególne przyjęcie. Jakie są zalety tego rozwiązania:

 • oszczędność czasu;
 • nie przygotowujesz potraw;
 • nie musisz sprzątać;
 • nie obsługujesz gości – robią to za Ciebie osoby z firmy cateringowej.

Ponad to nie musisz martwić się za zastawę i dekorację stołu – wszystko to robi za Ciebie catering! Jeśli nie chcesz spędzać długich godzin w kuchni na przygotowaniu potraw to catering na jubileusz jest doskonałym wyjściem w tej sytuacji. Menu cateringu na jubileusz jest wcześniej uzgadniane i w zależności od okazji oraz formy w jakiej chcemy dane przyjęcie zorganizować. Uwaga – taki catering świetnie się sprawdza na imprezach-niespodziankach!

Jak skomponować menu na imprezę rodzinną?

Organizacja tego typu imprezy to nielada wyzwanie. Jeśli chcesz by wszystko było dopięte na ostatni guzik, musisz ułożyć plan działania. To samo tyczy się wyboru dań na przyjęcie. Poznaj kilka kroków, które pomogą Ci w stworzeniu idealnego menu:

 • pora roku – to od niej zależy ilość dań ciepłych i zimnych;
 • zasada różnorodności – stosuje się ją przy dużej ilości gości, jeśli impreza jest kameralna – bierz pod uwagę gusta kulinarne wszystkich zaproszonych;
 • lekkostrawne potrawy – pamiętaj, że wśród osób, które pojawią się na jubileuszu mogą być takie, które są na diecie;
 • powtarzanie dań – nie powinno się tego robić, gdy ostatnio organizowaliśmy inną uroczystość i byli Ci sami goście, możesz powtórzyć 1-2 dania, które najbardziej smakowały;
 • alkohol – zastanów się, czy do tego typu uroczystości pasują mocniejsze trunki;
 • napoje – pamiętaj o odpowiedniej ilości soków, wody, kawy i herbaty.

Pamiętaj też dla kogo organizowany jest jubileusz. Jeśli jest on dedykowany osobom starszym to unikaj niestandardowych potraw – takie osoby są raczej tradycjonalistami. Ponad to mogą mieć problem z przegryzieniem niektórych potraw. Jeżeli na przyjęciu pojawią się dzieci – postaraj się o coś ekstra w swoim menu, które układasz na imprezę rodzinną. Przede wszystkim kieruj się zasadą, że szczęśliwy gość to najedzony gość. Wtedy na pewno spotkanie w gronie najbliższych się uda i będziecie je długo wspominać! Więcej o wyborze dań na jubileusz i przyjęcie dowiesz się tutaj.

Dania na przyjęcie – jaki catering wybrać?

Przede wszystkim musimy poznać kilka zasad, którymi każdy powinien się kierować wybierając odpowiednią firmę, która przygotuje potrawy na imprezę rodzinną. Taka firma cateringowa powinna:

 • mieć doświadczenie w obsłudze takich uroczystości;
 • podchodzić indywidualnie do zamówienia;
 • serwować dobre, świeże i zdrowe dania.

Jeśli szukasz takiej idealnej firmy to wybierz Gold – firmę cateringową z Warszawy. Posiadają długoletnie doświadczenie przy organizacji różnych wydarzeń. Z nimi wybór menu na imprezę rodzinną to sama przyjemność – zawsze można liczyć na ich dobrą radę. Ponad to dokładnie wsłuchują się w potrzeby klientów i dokładają wszelkich starań, by goście byli zadowoleni. Więcej o Goldzie przeczytasz na gold-catering.pl Od teraz organizacja imprezy będzie o wiele prostsza!