Jak zorganizować imprezę firmową?

Zintegrowana grupa pracowników lepiej ze sobą współpracuje, co pozwala osiągnąć lepsze wyniki całego zespołu i firmy. Dlatego tak istotną kwestią są różnego rodzaju imprezy firmowe – z okazji świąt: wigilia i tzw. “jajeczko”, integracyjne, lub po prostu mające na celu promocję firmy. Takie wydarzenia często rozładowują negatywne emocje i angażują wszystkich pracowników.

Często organizacja takiej imprezy może wydawać się zbyt skomplikowana i zostaje podjęta decyzja o zatrudnieniu profesjonalnej firmy organizującej eventy. Jednak przy odrobinie chęci i zaangażowaniu można zorganizować taką imprezę na własną rękę! Zalety? Przede wszystkim o wiele mniejszy koszt, a do tego indywidualny dobór miejsca i atrakcji względem charakteru pracowników. Dobrze więc wiedzieć, na co zwrócić największą uwagę przy organizacji imprezy firmowej i przygotować się, w razie gdyby szef poprosił o zorganizowanie takiej imprezy właśnie Ciebie.

Od czego zacząć?

Możliwości jest wiele i tak naprawdę, im bardziej kreatywny pomysł na imprezę firmową, tym lepiej. Pamiętaj, że na imprezę integracyjną, oraz każdą inną, pracownicy powinni przychodzić z miłą chęcią, a nie z przymusu. Dobrym sposobem jest zorganizowanie współpracownikom krótkiej ankiety dotyczącej imprezy. Najlepiej zrobić to w formie elektronicznej, co da szybkie i klarowne wyniki. Wiadomo, że każdy lubi co innego, dlatego dobrze jest wykonać taką ankietę i zoptymalizować oczekiwania. Poniżej znajdziesz trzy najważniej punkty o które trzeba się zatroszczyć podczas organizacji imprezy:

 

  • Miejsce

 

To kluczowy element organizacji eventu. Dobrym rozwiązaniem w tej kwestii są imprezy plenerowe. Wystarczy wyszukać adres restauracji, bądź pubu, które dysponują ogródkiem do użytku gości. Możesz też pokusić się o organizację imprezy nad rzeką lub na łące, jednak wtedy trzeba pomyśleć o doprowadzeniu oświetlenia. Wypad za miasto na grilla, może być dla wielu również niemałą atrakcją. Takie imprezy mają świetny klimat i dają poczucie wolności. Wiele firm decyduje się także na zwykłe wyjście do pubu lub kręgielni, ale takie opcje odchodzą już dziś do lamusa. Zamiast tego pomyśl o wynajęciu sali, bądź nowoczesnego apartamentu (koszty są o wiele mniejsze, niż Ci się wydaje) zorganizuj kolację bądź poczęstunek, a następnie połącz to ze wspólnym wyjściem na miasto. Miej na uwadze, że zwykłe wyjście do klubu nie integruje – każdy bawi się osobno, jest głośno i nie można porozmawiać. W dodatku większość osób nie przepada za tego typu rozrywką.

 

  • Atrakcje

 

W zależności od tego na jakie miejsce imprezy się zdecydujesz, musisz pod nie dobrać atrakcje. Najlepsze są różnego rodzaju gry, ponieważ mają charakter integracyjny, a na tym nam właśnie zależy. Jeśli planuje imprezę plenerową, zorganizuj podchody – podziel pracowników na dwie drużyny i dokładnie zaplanuj zabawę. Przy imprezach plenerowych często wykorzystuje się także grę w paintball’a, co jest dobrym sposobem na odstresowanie. Przy tego typu zabawach wszyscy pracownicy czują się równi, bez względu na stanowisko i zarobki. Jeśli zdecydujesz się na organizację spotkania przed wyjściem na miasto również zaplanuj jakieś atrakcje. Może to być ciekawy wystrój wnętrza, lub zabawa-zagadka. Pomyśl także o loterii, aby każdy z uczestników dostał jakiś pamiątkowy gadżet.

 

  • Catering

 

Jednym z najważniejszych elementów imprezy firmowej jest także jedzenie. Nie możesz o nim zapomnieć! Organizacja i przygotowywanie wszystkiego na własną rękę nie jest dobry pomysłem… Skorzystaj z usług firmy cateringowej, która zapewni indywidualną ofertę oraz ciekawie podane jedzenie, np. firma Gold-Catering. Cechuje ich bogate doświadczenie w szykowaniu cateringu na imprezy firmowe, a także plenerowe. Ponadto oferują naprawdę pyszne jedzenie i wysoką jakość. Catering na terenie całej Warszawy i okolic: http://gold-catering.pl/imprezy-firmowe/