Jak wyprawić dziecku udane urodziny z pomocą firmy cateringowej?

Nie dla każdego wyprawianie urodzin dziecku kojarzy się z fajną zabawą. Szczególny problem stanowi przygotowanie potraw, pieczenie tortu i udekorowanie stołu. Przecież nie każdy musi być master chefem! Na szczęście jest na to rozwiązanie, które odejmie ci pracy i pozwoli cieszyć się tym dniem!

Catering na urodzinach – dlaczego?

Imprezom urodzinowym, zwłaszcza tym wyprawianym dzieciom, towarzyszy sporo pracy i zamieszania. Mogą one stać się wyzwaniem nawet dla doświadczonej pani domu. Dlatego zamówienie gotowych potraw na imprezę jest szczególnie pomocne, gdy nie mamy zbyt wiele czasu na przyrządzanie ich samemu w domu lub pieniędzy na wyprawienie urodzin w restauracji. Pozwalając sobie na zaangażowanie firmy cateringowej oszczędzamy cenny czas, który możemy wykorzystać na przykład na:

 • kupienie urodzinowego prezentu;
 • posprzątanie i udekorowanie miejsca imprezy;
 • zorganizowanie miejsca do zabawy dla dzieci;
 • zajęcie się dzieckiem;
 • odpoczynek przed imprezą.

Jest to idealne rozwiązanie też dla tych osób, które w kuchni nie czują się dość pewnie i wolą uniknąć niepotrzebnego stresu związanego z gotowaniem. A przecież w tym dniu każdemu chodzi o dobrą zabawę!

Jakie menu wybrać dla wybrednych niejadków?

Na każdej imprezie urodzinowej, czy to dla dzieci, czy dorosłych, znajdzie się ktoś szczególnie wybredny. W przypadku dzieci kłopot stanowią niejadki, które zamiast obiadu wolą zjeść cukierki. Problem ten można rozwiązać, ustalając różnorodne menu, które będzie dostosowane do każdego podniebienia i gustu. Jednak na co zwrócić uwagę? Przede wszystkim zastanówmy się:

 • czy zapraszamy dzieci alergików;
 • czy wszyscy goście jedzą mięso;
 • czy chcemy podać dania w sposób tradycyjny, czy może je urozmaicić (dzieciom z pewnością spodoba się jakiś oryginalny układ na talerzu);
 • w jakiej kolejności chcemy podać dania;
 • czy w ogóle chcemy serwować dania na gorąco.

Kiedy już ustalimy wszystkie szczegóły i zdecydujemy się catering, trzeba wreszcie ustalić menu. Jakie potrawy serwować? Jakie można zamówić w cateringu? Zasada jest jedna – wszystko, co tylko chcesz! Firmy cateringowe mają to do siebie, że nie znają ograniczeń. Otwartość na pomysły klientów to zdecydowanie najważniejsza zaleta cateringu. Jeśli jednak nie chce nam się wymyślać autorskiego menu, to zawsze możemy wykorzystać propozycje podane w ofercie firmy. Co można znaleźć w takiej ofercie? Zazwyczaj firmy cateringowe oferują:

 • potrawy tradycyjne lub nowoczesne;
 • dania główne dla dzieci i dorosłych;
 • desery, torty i inne wypieki w dowolnych kształtach i rozmiarach.

To tylko kilka kwestii, o których trzeba pomyśleć w czasie organizacji przyjęcia. O innych możliwościach firmy cateringowej można przeczytać na stronie: http://gold-catering.pl/catering-na-urodziny/. Nie da się oczywiście wszystkiego dokładnie zaplanować, ale zawsze starajmy się myśleć o każdym gościu, którego przyjmujemy, dbając o niego!

Jaka firma cateringowa będzie najlepsza na urodziny?

Przy wyborze firmy cateringowej zwracajmy uwagę na to, gdzie ma swą siedzibę – zależy nam przecież na szybkim dowozie i świeżości potraw. Patrzmy też uważnie na ofertę, która powinna najlepiej zawierać możliwość nie tylko gotowania, lecz także pieczenia, np. istotnego dla nas tortu urodzinowego. Dobrze jest wybrać taką firmę, która zapewni nam zróżnicowane menu, a także pomoże nam w skomponowaniu urodzinowego jadłospisu. Jedną z takich firm, która służy pomocą w każdej sytuacji, jest firma cateringowa z Warszawy – Gold Catering. Pełną ofertę można znaleźć na stronie: gold-catering.pl Dzięki nim, każda impreza urodzinowa będzie udana!