impreza firmowa

Etapy przygotowania imprezy firmowej

Zastanawiacie się jakie są najważniejsze etapy przygotowania imprezy firmowej? Oczywiście wiele zależy od wyobraźni organizatorów, ale niezależnie od ilości pomysłów można wyróżnić trzy uniwersalne fazy przygotowań.

Wybór tematu przewodniego

To często najtrudniejsze zadanie stojące przed organizatorami imprezy firmowej. Tymczasem jest to decyzja, od której zależą wszystkie kolejne etapy.

Temat przewodni powinien być dostosowany do okoliczności. Podczas tradycyjnych uroczystości nie ma konieczności zapewniania wielu dodatkowych atrakcji. Natomiast w przypadku imprez podsumowujących ważne wydarzenia z życia firmy lub kończących udane przedsięwzięcia warto pomyśleć o wyjątkowych niespodziankach, które na długo pozostaną w pamięci pracowników.

Należy pamiętać, że temat docelowy powinien być także dostosowany oczekiwań i możliwości zaproszonych gości i w miarę możliwości nie powielać pomysłów wykorzystywanych w przeszłości.

Wybór miejsca

Konsekwencją wyboru tematu imprezy jest wybór miejsca, w którym będzie odbywać się przyjęcie. W przypadku imprez świątecznych warto wybierać miejsca klasyczne, odpowiadające wystrojem powadze wydarzenia.

W przypadku imprez mniej formalnych można puścić wodze wyobraźni i zorganizować imprezę w plenerze lub na przykład w opuszczonej fabryce.

Wybór firmy cateringowej

Jedzenie i trunki pełnią podczas imprezy firmowej wyjątkową rolę. Czasem muszą być tylko delikatnym wzmocnieniem akcentów tematu przewodniego, ale w podczas zdecydowanej większości uroczystości stanowią najważniejszy punkt programu.

Jednak niezależnie od pełnionej roli jedzenie musi być smaczne i sycące. Natomiast serwowane trunki zapewniać odpowiednie wzmocnienie zarówno ciała jak i duszy.