Dania na kinderbal – jak zadowolić małych gości?

Kinderbal to wspaniałe wydarzenie dla każdego dziecka. Organizacja imprezy też może być prawdziwą zabawą! Wątpliwości może jednak przynieść przygotowanie menu. Jak zaplanować przekąski dla dzieci, aby były smaczne, zdrowe i atrakcyjne dla wszystkich gości? Poniżej kilka porad.

Po pierwsze: zdrowo

Warto przyzwyczajać pociechy do dobrych nawyków już od ich najmłodszych lat. Może warto odejść od popularnych chipsów i kupowanych w supermarkecie ciasteczek, aby zaskoczyć dzieci kolorowymi, oryginalnymi wypiekami czy deserami? W Internecie jest ogromnie dużo przepisów na dania wykonane w całości ze sprawdzonych, bezpiecznych składników. Często przygotowanie ich nie zajmuje wcale wiele czasu. Dzieciaki oszaleją na punkcie świeżo wypiekanych babeczek w kształcie zwierzątek albo domowych lodów zrobionych z owoców oraz jogurtu. Zastąpmy syrop glukozowo-fruktozowy i chemię obecną w kupionych produktach fruktozą obecną w owocach, miodzie albo syropie klonowym. To rozwiązanie, które zadowoli zarówno dzieci, jak i troszczących się o ich zdrowie rodziców.

Kreatywnie!

Pyszczek z bitej śmietany, jagodowe oczka i już cupcake w ksztalcie misia gotowy. A może bezglutenowe ciasteczka wypiekane w radosnych foremkach? Warto uwzględnić chociaż jedną tego typu niespodziankę w menu dla dzieci. Od razu zaczną się zajadać! Ciekawym rozwiązaniem jest także przygotowanie stanowiska “zrób to sam”. Możesz na przykład przygotować same ciasteczka lub posmarowane masłem kromki chleba i zostawić je na stoliku obok kolorowych, ładnie pokrojonych dodatków. Dzieci będą się świetnie bawiły, przygotowując swoje kanapki lub desery na własną rękę. Kanapka zrobiona samodzielnie okaże się dużo bardziej apetyczna! W ten sposób posiłek podczas kinderbalu będzie atrakcją sam w sobie. Dzieci nie tylko się najedzą, ale też odkryją coś nowego, jednocześnie się ze sobą integrując. Dobrym pomysłem na kulinarną atrakcję jest też czekoladowa fontanna, w której można zatapiać banany, truskawki albo inne, wybrane owoce.

Opcja profesjonalna: catering

Jeżeli przytłacza się własnoręczne przygotowywanie i ozdabianie posiłków, skonsultuj się ze specjalistami doświadczonymi w gotowaniu dla dzieci. Często catering na urodziny ma w swojej ofercie prawdziwe cuda. Firma cateringowa Gold Catering&Events (http://gold-catering.pl/) dopasowuje menu pod każdego klienta indywidualnie i służy radą podczas przygotowywania zamówienia. Zdecydowanie się na catering jest o tyle wygodne, że daje ci więcej czasu na zorganizowanie zabaw urodzinowych czy przygotowanie sali.

Pomysły na dania na kinderbal

Planując menu dla dzieci, uwzględnij w nim zarówno danie główne jak i przekąski. Dobrze, żeby na stole było jak najwięcej kolorowych owoców i warzyw. Dobrym pomysłem są na przykład owocowe szaszłyki albo domowa pizza. Jakie dania oferuje catering dla dzieci? Tutaj wiele zależy od twoich życzeń. Jeśli jednak decydujesz się na firmę specjalizującą się w imprezach rodzinnych czy dziecięcych, możesz mieć pewność, że goście najedzą się do syta. Pamiętaj tylko, aby rozsądnie zaplanować podawanie posiłków, uwzględniając rodzaj zabawy. W jakich zabawach dzieci bedą brać udział? Goście powinni mieć dostęp do przekąsek przez caly czas. Zastanów się też, w którym momencie imprezy podać tort i danie główne. No i najważniejsze: zadbaj o to, żeby ulubiony smakołyk twojej pociechy znalazł się na stole!

Więcej informacji o cateringu urodzinowym dla dzieci i nie tylko na http://gold-catering.pl/catering-na-urodziny/.