Catering na baby shower

Tradycja obdarowywania przyszłej mamy upominkami przez najbliższych staje się coraz popularniejsza w Polsce. Choć współcześnie wiele osób utożsamia ją z Stanami Zjednoczonymi, ten rodzaj uroczystości był celebrowany nawet w starożytności. To naprawdę wyjątkowa okazja do tego, aby spotkać się w rodzinnym gronie przy poczęstunku i świętować zbliżające się narodziny.

Obowiązki organizatorów

Z uwagi na natłok obowiązków towarzyszący przygotowaniom, najczęściej to przyjaciółki czy siostry przyszłej mamy zajmują się organizacją tego wydarzenia. To one odpowiadają za dekoracje czy zaplanowanie menu. Warto zadbać o różnorodne przekąski, które umilą czas gościom. Dobrym rozwiązaniem, może być skorzystanie z usług firmy, która świadczy usługi cateringowe.

usługi cateringowe

Dopasowane menu

Dzięki wynajęciu profesjonalistów organizacja takiego przyjęcia jest łatwiejsza. Jeżeli impreza posiada jakiś motyw przewodni czy kolorystykę, catering może być zorganizowany z uwzględnieniem takich wytycznych. Ilość dań jest uzależniona od planowanej długości imprezy. Firma cateringowa może przygotować kilkudaniowy zestaw. Zaskoczy on gości wykwintnymi smakami dań takich jak krem z cukinii czy roladki z kurczaka w sosie kaparowo-serowym z dodatkiem suszonych pomidorów. Dobrym rozwiązaniem, które sprawdzi się na takiej imprezie mogą być także mniejsze przekąski. Mogą być one serwowane zarówno na ciepło, jak i na zimno. Kruche babeczki wypełnione po brzegi warzywami, zawijasy z cukinii wypełnione grillowanym kurczakiem a może sałatka grecka? Możliwości są bardzo różnorodne. Z uwagi na zdrowie przyszłej mamy można zastosować menu, które nie będzie zawierało produktów niewskazanych dla pań w ciąży takich jak sery pleśniowe czy surowe owoce morza.

Nie zabraknie słodkości

Oprócz dań na gorąco czy miniaturowych przekąsek, na talerzach gości obowiązkowo muszą pojawić się słodycze. Między plotkami czy grami towarzyskimi, powinno się znaleźć chociaż chwilę na spróbowanie ciast. Na tę okoliczność sprawdzą się fantazyjne tarty z owocami, głęboko czekoladowe brownie czy klasyczny sernik.

Smakowite przekąski mogą być prawdziwą ucztą dla podniebienia! Warto je zamówić na przyjęcie i nie musieć martwić się planowaniem menu, zakupami spożywczymi czy koniecznością gotowania. Zaserwowanie zamówionych dań w trakcie imprezy-niespodzianki dla przyszłej mamy to coś, co ucieszy wszystkich gości. Smakowite przekąski, zupy czy desery będą świetnym przerywnikiem pomiędzy grami towarzyskimi i miłymi rozmowami z najbliższymi.